Výsledky turnaje v Hradci Králové: MT Memoriál Františka Maňáska

17.03.2024

Náš druhý oddílový turnaj byl skvěle obsazený Memoriál Františka Maňáska v Hradci Králové, kterého se účastnilo 193 zápasníků z 28 oddílů z ČR, Slovenska, Polska a Německa.

Pro všechny naše zápasníky jsou turnaje spíše součástí a zpestřením tréninků než honem za výsledky  a medailemi, turnaj si všichni užili a odvezli zase spoustu cenných zkušeností.

V přípravce B - U9 zápasil Sebík Mandok ve váze 22 kg, kde bylo 6 účastníků. Byl to pro něj první turnaj, na kterém si teprve zkoušel dovednosti z tréninku, i když nezvítězil, perfektně zvládal ustát útoky na nohy a udržet se ve stoji.

Ve váze 25 kg s 15 účastníky ve stejné věkové kategorii zápasil Tobík Bystroň, který dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál, jeho největší chybou je špatný postoj, naopak umí využít možnosti soupeře obejít a dostat jej na lopatky.

Posledním účastníkem v kategorii přípravek B - U9 byl Kuba Knopp, pro kterého to byl také první turnaj, bohužel byl ve váze sám a pro velkou účast nevyšlo ani domluvené přátelské utkání.

Za kategorii přípravek A - U11 zápasil Ríša Badura ve váze 43 kg se 7 účastníky. I když se mu nepodařilo uhlídat si starty na nohy, tak naopak vydržel velice dlouho mostovat a bránit se lopatkám.

Anetka Chovancová startovala ve váze 54 kg v kategorii U15 s celkem 3 účastnicemi, i když se jí nepodařilo uhlídat záhlaváka a starty na nohy, tak se zdokonaluje v úniku z lopatkové pozice.

Všem moc držíme palce do dalších turnajů :-)